Kategorijos
saugumas

Kodėl reikia stipraus slaptažodžio | password manager

Vienas paprasčiausių būdų įsilaužti į jūsų paskyrą yra paprastas spėliojimas. Paprasti ir dažnai vartojami slaptažodžiai yra puikus būdas leisti kažkam kitam prisijungti prie jūsų paskyros.

Kaip vyksta įsilaužimas?

Dažniausiai būna naudojama brute-force tipo ataka, kuomet slaptažodis tiesiog bandomas atspėti. Wikipedia yra pateiktas straipnis apie dažniausiai vartojamus slaptažodžius, tačia jie nėra apriboti vien tuo. Pvz., tas pats troy93 būtų silpnas slaptažodis, nes jis yra labai trumpas, turi mažai skaitmenų, nei vieno simbolio ir didžiųjų raidžių. Tuo tarpu 3$NBqdidNKy būtų daug sunkiau įveikiamas slaptažodis.

Kas yra password manager a.k.a slaptažodžių tvarkyklė?

Slaptažodžių tvarkyklė yra kompiuterinė programa, leidžianti vartotojams saugoti, generuoti ir valdyti asmeninius internetinių paslaugų slaptažodžius.

Slaptažodžio tvarkyklė saugo visų jūsų naudojamų svetainių prisijungimo duomenis ir padeda automatiškai prisijungti. Ji užšifruoja jūsų slaptažodžių duomenų bazę pagrindiniu slaptažodžiu – pagrindinis slaptažodis yra vienintelis, kurį turite atsiminti. Kitaip tariant, vietoj 20 saunkių slaptažodžių užtektų prisiminti tik vieną.

Nenaudokite to paties slaptažodžio antrą kartą

Didžiausia įmanoma klaida, kurią galima padaryti, tai naudoti tą patį slaptažodį visur. Nesvarbu, ar jis būtų paprastas, kaip Slaptaz0dis ar sunkus kaip $AyNbYOTh4vco$BgRB1GO24pZpLrB@y, jei naudotise tą patį ir į vieną svetainę įsilauž – su tuo pačiu slaptažodžių įeis visur.

Puikus būdas sužinoti ar buvo įsilaužta į svetainę – ‘;–have i been pwned? Užtenka įrašyti el.pašto adresą ir sužinoti, kur ir kada buvo įsilaužta. Tiesa, čia minimi tik žinomi atvejai.

Ką naudoti?

LastPass, Dashlane, KeepPass ir daugelis kitų.

Aš naudoju Dashlane premium už 40 USD metams. Neriboti prietaisai, neriboti slaptažodžiai.

Na, o norint tikrai būti užtikrintam, vertėtų naudoti 2FA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *